رفتن مسجد در حالت حیض
دین و فطرت// اعلانات// پرسش و پاسخ// مطالعات زنان تاريخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۶ Tavsiye Et Yazdır

سوال: اگر زن در ایام عادت ماهانه نمی تواند وارد مسجد شود، چه طور حضرت مریم در معبد زندگی کرده و الگو برای زنان است؟

جواب: درست فرمودید، عادت ماهانه نمی تواندن مانع از ورود به مسجد باشد.  ام المومنین عایشه و دیگر همسران پیامبر در یک اتاق که یک در آن به مسجد باز می شد، زندگی می کردند.  بنابراین آنها در حالت حیض و یا جنوب هم وارد مسجد می شدند.  حتی برای رفتن به دستشویی  نیز از آنجا عبور می کردند.  و در حالت حیض و یا جنوب خانه نشین نشده خود را در اتاق حبس نمی کردند..

امروزه هنگامی که به مساجد می رویم می بینیم که برخی از خواهران در خارج از مسجد در جلوی درب ایستاده اند و منتظر همراه خود هستند.  وقتی از آنها می پرسی که چرا داخل نمی روی؟  جواب می دهند که عذر شرعی دارند.

 البته به مسجد رفتن شرط طهارت را ندارد، به این خاطر می توان در این ایام وارد مسجد شد. در قران کریم در باره زنان محیض آیه ای وجود دارد که می فرماید:

وَیَسْأَلُونَکَ عَنِ الْمَحِیضِ قُلْ هُوَ أَذًى فَاعْتَزِلُوا النِّسَاءَ فِی الْمَحِیضِ وَلَا تَقْرَبُوهُنَّ حَتَّى یَطْهُرْنَ فَإِذَا تَطَهَّرْنَ فَأْتُوهُنَّ مِنْ حَیْثُ أَمَرَکُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ التَّوَّابِینَ وَیُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِینَ

از تو در باره عادت ماهانه [زنان] مى ‏پرسند بگو آن رنجى است پس هنگام عادت ماهانه از [آمیزش با] زنان کناره گیرى کنید و به آنان نزدیک نشوید تا پاک شوند پس چون پاک شدند از همان جا که خدا به شما فرمان داده است با آنان آمیزش کنید خداوند توبه‏ کاران و پاکیزگان را دوست مى دارد ) بقره ۲۲۲)

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 414 مرة/مرات