چگونه می توانیم از تحریف تورات و انجیل سر در بیاوریم؟

تورات و انجیل چطور تحریف شده است؟ چگونه می توانیم از تحریف تورات و انجیل سر در بیاوریم؟

جواب:

 آن چیزی که به نام تورت در دسترس ما است در اصل ترجمه ی آن از عبری باستان است بنا بر این نباید این متون را مبنای قضاوت خود قرار دهیم. محققین برای درک درست متن آن باید سخت روی زبان عبری کار کنند، تا بتوانند مفهوم واقعی تورت را بفهمند. علاوه بر این به گفته ی قرآن کریم در کتب اهل کتاب فصل هایی هست که کلام خدا نیست.

. مثلا در آیه ۱۰۲ سوره بقره چنین اشاره می نماید:

“وَاتَّبَعُوا مَا تَتْلُو الشَّیَاطِینُ عَلَى مُلْکِ سُلَیْمَانَ وَمَا کَفَرَ سُلَیْمَانُ وَلَکِنَّ الشَّیَاطِینَ کَفَرُوا…”

“آنچه را که شیطان[صفت]ها در سلطنت‏ سلیمان خوانده [و درس گرفته] بودند پیروى کردند و سلیمان کفر نورزید لیکن آن شیطان[صفت]ها به کفر گراییدند..”

یکی از عباراتی که در تورات کنونی وجود دارد این است:

“سلیمان هفتصد زن و سیصد کنیز برای خود گرفت. این زنها بتدریج سلیمان را از خدا دور کردند بطوری که او وقتی به سن پیری رسید بجای اینکه مانند پدرش داود با تمام دل و جان خود از خداوند، خدایش پیروی کند به پرستش بتها روی آورد. ۵سلیمان عشتاروت، الهه صیدونیها و ملکوم، بت نفرت‌انگیز عمونیها را پرستش می‌کرد. او به خداوند گناه ورزید و مانند پدر خود داود، از خداوند پیروی کامل نکرد. حتی روی کوهی که در شرق اورشلیم است، دو بتخانه برای کموش بت نفرت‌انگیز موآب و مولک بت نفرت‌انگیز عمون ساخت.

سلیمان برای هر یک از این زنان اجنبی نیز بتخانه‌ای جداگانه ساخت تا آنها برای بتهای خود بخور بسوزانند و قربانی کنند.

هر چند خداوند، خدای اسرائیل، دو بار بر سلیمان ظاهر شده و او را از پرستش بتها منع کرده بود، ولی او از امر خداوند سرپیچی کرد و از او برگشت، پس خداوند بر سلیمان خشمگین شد و فرمود: «چون عهد خود را شکستی و از دستورات من سرپیچی نمودی، من نیز سلطنت را از تو می‌گیرم و آن را به یکی از زیردستانت واگذار می‌کنم. ولی بخاطر پدرت داود، این کار را در زمان سلطنت تو انجام نمی‌دهم بلکه در زمان سلطنت پسرت. با اینحال بخاطر خدمتگزارم داود و بخاطر شهر برگزیده‌ام اورشلیم، اجازه می‌دهم که پسرت فقط بر یکی از دوازده قبیلۀ اسرائیل سلطنت کند.» (پادشاهان ۳-۱۳)

لیکن اضافه شدن این متون به تورات به معنای ابطال این کتاب خدا نیست.

مثل این می ماند که در کیسه برنج‌ سنگریزه هایی ریخته شده باشد ولی انسان می تواند تمیز دهد کدام برنج و کدامیک سنگریزه است.

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 386 مرة/مرات