منظور از “وَمَا أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِکَ” چیست؟
دین و فطرت// پاسخ به شبهات قرانی// پرسش و پاسخ تاريخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ Tavsiye Et Yazdır

منظور از “وَمَا أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِکَ” در ایه ۴ سوره بقره چیست؟ در آیه گفته همان طور که به قران ایمان دارید به کتب من قبل هم همین طور ایمان داشته باشید، ولی چندین سال است به ما گفتند که کتب من قبل تحریف شده اند و دست خورده اند.  آیا چنین چیزی ممکن است الله تعالی از یک طرف به ما دستور دهد که به علاوه بر قران به کتب من قبل هم ایمان داشته باشید ولی از یک طرف علما می گویند که کتب من قبل تحریف شده اند؟ نظر شما در مورد کتب من قبل چیست؟

پاسخ:

ایمان به کتب قبلی به آن معنی نیست که ما همه شان را بخوانیم و برسی کنیم و بعد از این که مطماین شدیم بگوییم این کلام الله است. یعنی ما وظیفه داریم قرآن را خوب بررسی کنیم و بعد به آن ایمان بیاوریم. بعد از این که ایمان آورده باشیم، کل کتبی که در آن آمده به آن ایمان بیاوریم یعنی ایمان به این که قبل از قرآن این کتاب ها نازل شده بودند. و الا خیلی از کتاب های قبلی در دسترس ما نیستند . تحریف شدن کتاب های قبلی با متن قرآن ثابت است اما از طرف دیگر همان قرآن می فرماید که بین آنها افرادی هستند که نباید از عاقبت خود بترسند.

إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَالَّذِینَ هَادُوا وَالنَّصَارَى وَالصَّابِئِینَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ وَعَمِلَ صَالِحًا فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ (بقره ۶۲)

در حقیقت کسانى که [به اسلام] ایمان آورده و کسانى که یهودى شده‏ اند و ترسایان و صابئان هر کس به خدا و روز بازپسین ایمان داشت و کار شایسته کرد پس اجرشان را پیش پروردگارشان خواهند داشت و نه بیمى بر آنان است و نه اندوهناک خواهند شد.

برای اطلاع بیشتر مقاله زیر را بخوانید:

تحریف شدن کتاب های امتان گذشته را چگونه تثبیت کرده میتوانیم ؟

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 1.070 مرة/مرات