آیا پدر و مادر متوفیم را در آن دنیا خواهم دید؟
دین و فطرت// پرسش و پاسخ تاريخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ Tavsiye Et Yazdır

آیا پدر و مادر متوفیم را در آن دنیا خواهم دید؟
جواب:
باید گفت که بله، دیدار با بستگان و اقوام و دیگر اموات انسان در آخرت میسر است. انسان با اذن خدای متعال می تواند پدر و مادر خود و فرزندانش ملاقات کند و فرقی نمی کند در کجا ( در دوزخ یا بهشت) باشند. در این باره در قران کریم آیات زیادی وجود دارد. یکی از آن آیات اینچنین است:
قَالَ قَائِلٌ مِنْهُمْ إِنِّی کَانَ لِی قَرِینٌ. یَقُولُ أَإِنَّکَ لَمِنَ الْمُصَدِّقِینَ. أَإِذَا مِتْنَا وَکُنَّا تُرَابًا وَعِظَامًا أَإِنَّا لَمَدِینُونَ. قَالَ هَلْ أَنْتُمْ مُطَّلِعُونَ. فَاطَّلَعَ فَرَآهُ فِی سَوَاءِ الْجَحِیمِ. قَالَ تَاللَّهِ إِنْ کِدْتَ لَتُرْدِینِ. وَلَوْلَا نِعْمَهُ رَبِّی لَکُنْتُ مِنَ الْمُحْضَرِینَ.
گوینده‏ اى از آنان مى‏ گوید راستى من [در دنیا] همنشینى داشتم. [که به من] مى گفت آیا واقعا تو از باوردارندگانى. آیا وقتى مردیم و خاک و [مشتى] استخوان شدیم آیا واقعا جزا مى‏ یابیم. [مؤمن] مى ‏پرسد آیا شما اطلاع دارید [کجاست] . پس اطلاع حاصل مى ‏کند و او را در میان آتش مى ‏بیند. [و] مى‏ گوید به خدا سوگند چیزى نمانده بود که تو مرا به هلاکت اندازى. و اگر رحمت پروردگارم نبود هرآینه من [نیز] از احضارشدگان بودم (صافات ۵۱-۵۷)
باید گفت هم از نظر عقلی و هم با مداقه در آیات و روایات این مطلب به دست می‌آید که کسی که به جنت وارد شده است هر چه می خواهد با اذن خدا به او عطا می شود همچین می تواند در باره بستگانش کسب اطلاع کند.

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 247 مرة/مرات