سوالی در باره همجنسگرایی و زنا
دین و فطرت// پرسش و پاسخ// مباحث اخلاقی// مطالعات زنان تاريخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ Tavsiye Et Yazdır

سلام علیکم اساتید گرامی.

 آیه ۵ و ۶ و ۷ سوره مومنون در مورد جلوگیری از چه گناهانی نازل شده است؟ آیا فقط مربوط به زنا است و یا سه گناه مشابه دیگر “زنا و لواط و نزدیکی با حیوانات” را نیز شامل می شود؟ لطفا با توضیح پاسخ بدید. پیشاپیش مراتب سپاس خود را اعلام می دارم.

و علیکم السلام.

در آیاتی که  اشاره نمودید خدای متعال می فرماید:

وَالَّذِینَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ. إِلَّا عَلَى أَزْوَاجِهِمْ أَوْ مَا مَلَکَتْ أَیْمَانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَیْرُ مَلُومِینَ. فَمَنِ ابْتَغَى وَرَاءَ ذَلِکَ فَأُولَئِکَ هُمُ الْعَادُونَ.

“و کسانى که پاکدامنند. مگر در مورد همسرانشان یا کنیزانى که به دست آورده‏ اند که در این صورت بر آنان نکوهشى نیست. پس هر که فراتر از این جوید آنان از حد درگذرندگانند “

در این سه آیه ملاحظه می‌کنیم که حفظ فروج همان طوری که شما اشاره کردید انواع نزدیکی های غیر مشروع را در بر می گیرد.

ولی آیه های ۱۵ و ۱۶ سوره ی نسا مربوط به نزدیکی های غیر مشروع مانند همجنسگرایی است.

وَاللَّاتِی یَأْتِینَ الْفَاحِشَهَ مِنْ نِسَائِکُمْ فَاسْتَشْهِدُوا عَلَیْهِنَّ أَرْبَعَهً مِنْکُمْ فَإِنْ شَهِدُوا فَأَمْسِکُوهُنَّ فِی الْبُیُوتِ حَتَّى یَتَوَفَّاهُنَّ الْمَوْتُ أَوْ یَجْعَلَ اللَّهُ لَهُنَّ سَبِیلًا. وَاللَّذَانِ یَأْتِیَانِهَا مِنْکُمْ فَآذُوهُمَا فَإِنْ تَابَا وَأَصْلَحَا فَأَعْرِضُوا عَنْهُمَا إِنَّ اللَّهَ کَانَ تَوَّابًا رَحِیمًا

“و از زنان شما کسانى که مرتکب زنا مى ‏شوند چهار تن از میان خود [مسلمانان] بر آنان گواه گیرید پس اگر شهادت دادند آنان [=زنان] را در خانه ‏ها نگاه دارید تا مرگشان فرا رسد یا خدا راهى براى آنان قرار دهد

و از میان شما آن دو تن را که مرتکب زشتکارى مى ‏شوند آزارشان دهید پس اگر توبه کردند و درستکار شدند از آنان صرفنظر کنید زیرا خداوند توبه‏ پذیر مهربان است”

زنا را که خداى تعالى حرام کرده و در حرمتش آیات بسیارى در سوره هاى فرقان و اسراء و نور و ممتحنه و سوره های دیگر مورد تأکید شدید قرار گرفته و مرتکب این فعل مذمت شده است.  در قرآن کریم علاوه بر آیاتی که به‌ طور خاص درباره‌ی زنا سخن می‌گوید، آیات فراوانی وجود دارد که همجنسگرایی را نیز مذمت می نماید.  به به همین منظور، لازم است آیات زیر، که در مورد حرمت همجنسگرایی و از زمره گناهان کبیره بودنش است، مورد بررسی و مداقه قرار گیرند:

أئِنَّکُمْ لَتَأْتُونَ الرِّجَالَ شَهْوَهً مِّن دُونِ النِّسَاء بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ تَجْهَلُونَ» (النّمل ۵۵(

آیا شما به جاى زنان از روى شهوت با مردها در مى ‏آمیزید [نه] بلکه شما مردمى جهالت‏پیشه‏اید”

إِنَّکُمْ لَتَأْتُونَ الرِّجَالَ شَهْوَهً مِّن دُونِ النِّسَاء بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ مُّسْرِفُونَ» (الأعراف، ۸۱(

“همانا شما از روى شهوت به جاى زنان با مردان مى‏آمیزید، (نه تنها در این امر متجاوز از فطرتید) بلکه شما (در هر کارى) گروهى اسرافکارید.”

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 449 مرة/مرات