چرا بعضی انسانها سعی می نمایند تا واسطه ای بین خود و خدای متعال قرار دهند؟
دین و فطرت// پرسش و پاسخ تاريخ انتشار: ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ Tavsiye Et Yazdır

چرا بعضی انسانها سعی می نمایند  تا واسطه ای بین خود و خدای متعال  قرار دهند؟ مگر خدای متعال به ما نزدیک تر از همه نیست؟

وقتی مردم رابطه خود را با خدا قطع می کنند یعنی  هنگامی که برخلاف فطرت خود رفتار می نمایند کسانی یا چیزهای را  وسیله قرار می دهند. این رفتار آنها  از طرف  خداوند متعال در قرآن کریم مورد انتقاد قرار گرفته است:

ما [این] کتاب را به حق به سوى تو فرود آوردیم پس خدا را در حالى که اعتقاد [خود] را براى او خالص‏کننده‏ اى عبادت کن. آگاه باشید آیین پاک از آن خداست و کسانى که به جاى او دوستانى براى خود گرفته‏ اند [به این بهانه که] ما آنها را جز براى اینکه ما را هر چه بیشتر به خدا نزدیک گردانند نمى ‏پرستیم البته خدا میان آنان در باره آنچه که بر سر آن اختلاف دارند داورى خواهد کرد در قیقت‏ خدا آن کسى را که دروغ‏پرداز ناسپاس است هدایت نمى ‏کند (زمر ۲-۳)

این افراد با کنار هم قرار دادن واسطه ای ، گویا مشکل بین خود و خدا را حل می کنند. به عنوان مثال ، اینچنین انسانها فکر می کنند که آنها  گناهان بزرگ آنها را می بخشند ، دعا و آرزوهای آنها را برآورده می کنند و سرانجام برای فرار از جهنم به آنها کمک می کنند. این همان شرک واقعی است، ولی مردم از آن آگاه نیستند. برای آنها مهم نیست که خدای متعال در قران کریم چه می فرماید، برای آنها گفته های رهبران مذاهب و روایات مختلف مهمتر از همه چیز می باشد. در سوره یوسف در این مورد می خوانیم:

“و بیشترشان به خدا ایمان نمى ‏آورند جز اینکه [با او چیزى را] شریک مى‏ گیرند” (یوسف ۱۰۶)

متأسفانه ، کسانی که خود را مؤمن حساب می کنند،  در حقیقت به خدا اعتماد ندارند ، در پشت سایر قدرتها و نیروها قرار می گیرند و برای آنها دعا می کنند و از آنها می خواهند.

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 404 مرة/مرات