آیا اهل کتاب از کتابهای خود و از قران کریم اطلاع دارند ؟
دین و فطرت// پرسش و پاسخ تاريخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ Tavsiye Et Yazdır

واژه اهل کتاب ، مفهومی است که در زبان ما نیز قابل درک است. یعنی به افرادی می گویند که از کتاب های خود کاملاً آگاهی داشته باشند.

قرآن کریم از اهل کتاب با تعبیرهاى: “الَّذینَ اوتواالکِتبَ”،  “اَلَّذینَ ءاتَینهُمُ الکِتب”، “الَّذینَ اُوتوا نَصیبـًا مِنَ الکِتب”   یاد کرده و کسانی که تورات و انجیل را می دانند و به آنها اعتقاد دارند معرفی نماید. بسیاری از یهود و نصاری مانند مسلمانان از کتابهای خود بی اطلاع هستند و کسی نمی خواهد به مردم عادی  واقعیت را بیاموزد و از حقیقت آگاه کند. هرچند بعضی از روحانیون یهود و مسیحیت مثل روحانیت اسلام  از واقعیت باخبر هستند اما  با آن مخالفت می کنند و به دشمنی با آن می پردازند، بعد از شناخت حق، با آن مخالفت کرده و در مقابل آن ایستادگی کرده و  کتاب خدا را از مردم پنهان می دارند.

 قرآن کریم ویژگی  آنها را اینچنین شرح می کند:

إِنَّ الَّذِینَ یَکْتُمُونَ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ مِنَ الْکِتَابِ وَیَشْتَرُونَ بِهِ ثَمَنًا قَلِیلًا أُولَئِکَ مَا یَأْکُلُونَ فِی بُطُونِهِمْ إِلَّا النَّارَ وَلَا یُکَلِّمُهُمُ اللَّهُ یَوْمَ الْقِیَامَهِ وَلَا یُزَکِّیهِمْ وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ

کسانى که آنچه را خداوند از کتاب نازل کرده پنهان مى دارند و بدان بهاى ناچیزى به دست مى ‏آورند آنان جز آتش در شکمهاى خویش فرو نبرند و خدا روز قیامت با ایشان سخن نخواهد گفت و پاکشان نخواهد کرد و عذابى دردناک خواهند داشت (بقره ۱۷۴)

با ادله صریح، اثبات شده است رهبران مذهبی یهود ، و رهبران  مسیحیت و همچنین  اکثر رجال دین مسلمانان مردم خود را از کتاب خدا منحرف نموده و “شما قادر فهمیدن کتاب خدا نیستید و بهتر است که از ما تقلید کنید و از مذهب ما پیروی کنید! ” –می گویند و آنها را به نام خدا فریب می دهند.

متأسفانه بسیاری از رهبران مذهبی بزرگترین مانع میان مردم و  کتاب خدا هستند.

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 216 مرة/مرات