در باره ما

وقف سلیمانیه، در سال ۱۹۹۳ (میلادی)، در شهر استانبول ترکیه از طرف دکتر عبد العزیز بایندر تأسیس شده است و تاکنون  زیر نظر وی اداره می شود. پروفسور دکتور بایندر، در سال ۱۹۷۶ دانشگاه آتاترک ارزروم، رشته علوم اسلامی را با موفقیت به اتمام رسانده است. از سال ۱۹۷۶ الی ۱۹۹۷، به عنوان نائب مفتی، همچنین به عنوان متخصص در دار الفتوی استانبول، فعالیت داشت. در طول این مدت، وی در «ریاست هیئت فتوی و حفاظت از سجلات اسلامی» نیز مشغول فعالیت بود.

 سال ۱۹۸۴ دکترای خود در رشته "فقه اسلامی" أخذ نمود.    ( عنوان  بحث دکترای وی «اصول محاکمه عثمانی ها از نظر شریعت»  بود) در سال ۱۹۸۷، به درجه استادیار در بخش کلام و فقه اسلامی رسید. در سال ۱۹۹۳ وقف سلیمانیه را تأسیس نمود و همان سال به عضویت هیئت علمی دانشگاه استانبول در آمد.  ایشان تاکنون در رشته فقه و حقوق اسلامی در دانشگاه استانبول تدریس دارد. پروفسور دکتور بایندر، عضو مجلس تصنیف جوده شرعیه نیز می باشد.

اما راجع به وقف سلیمانیه:

هدف ما – روشن ساختن مسائل دینی با استناد به قرآن کریم.

متأسفانه مسلمانان از دین دور شده و بین سنت نبوی و قرآن کریم، شکاف انداختند. "سنت نبوی" را به عنوان مصدر مستقل، شریعت می پندارند. بین دین و فطرت ارتباط مستقیم وجود دارد که متأسفانه مسلمانان، این ارتباط را در اکثر مسایل نمی بینند. اما سعی مان در این است که با رجوع به قرآن کریم و سنت نبوی (که تابع قرآن است، نه مصدر مستقل!) مباحث اعتقادی و فقهی را بررسی کرده کمبود های در این زمینه را به حول الهی در حد امکان جبران کنیم. ملاحظات

 1. الصلاة dedi ki:

  خداوند راه مردان خدا را هموار و آخرتشان را نیکو گرداند.

  خوشحال می شوم نظرتان را راجع به وبلاگ نماز بدانم و در بهبود آن مرا یاری نمایید.

  اجرکم عندالله

 2. یغما dedi ki:

  دمتون گرم. طاعات و عباداتتون قبول باشه.

 3. lona dedi ki:

  هدفتان بسیار والاست
  اگر یه هزار سال دیگه تلاش کنید به شیعیان خواهید رسید انشالله

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *