آیا خدای متعال فقط از بنی اسراییل رسول فرستاده است؟
دین و فطرت// پرسش و پاسخ// پیامبران در قرآن تاريخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ Tavsiye Et Yazdır

یکی از پاپ ها در سخنرانی خود می گوید قران کتابی نیست که از جانب خدا نازل شده باشد و برای اثبات ادعای خود این گونه استدلال می کند:  “در قران آیه ای وجود دارد در این معنی که خدای متعال برای هر قوم رسول فرستاده است. ولی حقیقت این است که هیچ رسولی مبوث نگردیده مگر آن که از بنی اسراییل باشد. ادعای قران دروغ و دور از حقیقت است”. نظر جناب عالی در این باره چیست؟ آیا به این استدلال پاپ پاسخی داریم؟

در قران کریم این آیه هست: قبل از هر چیز به این آیه توجه کنیم: یَا أَهْلَ الْکِتَابِ قَدْ جَاءَکُمْ رَسُولُنَا یُبَیِّنُ لَکُمْ کَثِیرًا مِمَّا کُنْتُمْ تُخْفُونَ مِنَ الْکِتَابِ وَیَعْفُو عَنْ کَثِیرٍ قَدْ جَاءَکُمْ مِنَ اللَّهِ نُورٌ وَکِتَابٌ مُبِینٌ ى اهل کتاب پیامبر ما به سوى شما آمده است که بسیارى از چیزهایى از کتاب [آسمانى خود] را که پوشیده مى‏ داشتید براى شما بیان مى ‏کند و از بسیارى [خطاهاى شما] درمى‏ گذرد قطعا براى شما از جانب خدا روشنایى و کتابى روشنگر آمده است.

ببینید آن پاپ بدون دلیل موجه ادعا می نماید و حتی در استدلال خود تورات را هم نادیده می گیرد. اما اگر دقت کنید خواهند دید که تورات هم همان را می گوید که قرآن گفته: چون در تورات در باره رسالت حضرت ابراهیم و نوح و پیامبران دیگر سخن می گوید. آیا آنان نیز از بنی اسراییل بودند؟ بنی اسراییل از حضرت یعقوب آغاز می شود. آیا با توجه به استدلال پاپ پیامبران قبل از حضرت یعقوب، که از بنی اسراییل نبودند، رسول خدا نبودند؟ آشکارا است که پاپ دروغ می گوید و مثل همیشه حق را می پوشاند

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 231 مرة/مرات