آیا قرآن تناسخ را به رسمیت می شناسد و یا نه؟

تناسخ باوری است که در برخی از ادیان هندوستان مانند کرشنایسم و مذاهب دیگر به وجود آمده است. آنها باور داردند که ارواح انساهای مرده دوباره در قالب نوزاد به دنیا خواهد آمد. و این بازگشتها شش بار تکرار می شود. قران کریم بازگشت روح یک شخص را در کالبد شخص دیگر به هیچ عنوان قبول ندارد و قطعا آن را رد می نماید.  علت امر این است که این باور باطل با قران کریم منافات دارد. قران کریم در آیه ۹۹-۱۰۰ سوره مومنون می فرماید:

“حَتَّى إِذَا جَاءَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ رَبِّ ارْجِعُونِ. لَعَلِّی أَعْمَلُ صَالِحًا فِیمَا تَرَکْتُ کَلَّا إِنَّهَا کَلِمَهٌ هُوَ قَائِلُهَا وَمِنْ وَرَائِهِمْ بَرْزَخٌ إِلَى یَوْمِ یُبْعَثُونَ.

تا آنگاه که مرگ یکى از ایشان فرا رسد مى‏ گوید پروردگارا مرا بازگردانید. شاید من در آنچه وانهاده‏ ام کار نیکى انجام دهم نه چنین است این سخنى است که او گوینده آن است و پشاپیش آنان برزخى است تا روزى که برانگیخته خواهند شد”

پس می توانیم این گونه نتیجه بگیریم که از نظر قران کریم ارواح بعد از مرگ از جسم انسان جدا شده و تا روز قیامت در عالم ارواح منتظر امر الهی می مانند و در روز قیامت مجددا به بدن انسان بر می گردند و انسان با روح و بدن خود داخل محشر می شود

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 416 مرة/مرات