اگر برگشتی از مرگ امکان ندارد پس چطور عیسی مسیح مرده ها را زنده می کرد؟
دین و فطرت// اعلانات// پرسش و پاسخ تاريخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ Tavsiye Et Yazdır

سلام علیکم استادان گرامی.

 سوالی از خدمتتان داشتم و امیدوارم توضیح وافی ارائه فرمایید:

در قران کریم مستقیما گفته شده که اگر انسان بمیرد و روح او از بدنش جدا می شود و اصلا دورباره امکان برگشتش به این جهان میسر نیست. اما از طرف دیگر قران کریم در باره زنده کردن مردگان توسط حضرت عیسی اشاره می کند. اگر برگشتی از مرگ امکان ندارد پس چطور عیسی مسیح مرده ها را زنده می کرد؟

علیکم سلام

در آیه ۴۹ سوره آل عمران می خوانیم:

وَرَسُولًا إِلَى بَنِی إِسْرَائِیلَ أَنِّی قَدْ جِئْتُکُمْ بِآیَهٍ مِنْ رَبِّکُمْ أَنِّی أَخْلُقُ لَکُمْ مِنَ الطِّینِ کَهَیْئَهِ الطَّیْرِ فَأَنْفُخُ فِیهِ فَیَکُونُ طَیْرًا بِإِذْنِ اللَّهِ وَأُبْرِئُ الْأَکْمَهَ وَالْأَبْرَصَ وَأُحْیِی الْمَوْتَى بِإِذْنِ اللَّهِ وَأُنَبِّئُکُمْ بِمَا تَأْکُلُونَ وَمَا تَدَّخِرُونَ فِی بُیُوتِکُمْ إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَهً لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ

و [او را به عنوان] پیامبرى به سوى بنى اسرائیل [مى‏ فرستد که او به آنان مى‏ گوید] در حقیقت من از جانب پروردگارتان برایتان معجزه ‏اى آورده‏ ام من از گل براى شما [چیزى] به شکل پرنده مى‏ سازم آنگاه در آن مى‏ دمم پس به اذن خدا پرنده‏ اى مى شود و به اذن خدا نابیناى مادرزاد و پیس را بهبود مى ‏بخشم و مردگان را زنده مى‏ گردانم و شما را از آنچه مى ‏خورید و در خانه هایتان ذخیره مى ‏کنید خبر مى‏ دهم مسلما در این [معجزات] براى شما اگر مؤمن باشید عبرت است

خواننده عزیز اول از همه ما باید همه معجزات را از طرف خداوند متعال  بدانیم نه خود پیامبران…چون چنانچه در آیه مذکور اشاره می نماید ” و به اذن خدا..” زنده شدن مردگان انجام می شود. اگر به این نکته توجه کنیم این مساله حل خواهد شد.

معجزه  کار  خارق العاده ای هست که پیامبران الهی بر خلاف قوانین عادی و جاری طبیعت، برای اثبات  ادعای الهی با اذن خداوند  انجام می دهند. و معجزه کاری است که  اشخاص عادی از انجام آن ناتوان و درمانده اند.

 ما به کتاب خدا باور داریم و از آن کتاب اطلاع داریم که یکی از معجزات حضرت مسیح زنده کردن مرده ها بود.

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 351 مرة/مرات