چرا بعد از حضرت عیسی از بنی اسرائل پیامبری مبعوث نشد؟
دین و فطرت// پرسش و پاسخ// پیامبران در قرآن تاريخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ Tavsiye Et Yazdır

چرا بعد از حضرت عیسی از بنی اسرائل پیامبری مبعوث نشد؟ آیا می تواند به این دلیل باشد که یهود به فرمان خدا نافرمانی کردند و نبوت از آنها قطع شده و در نسل حضرت اسماعیل ادامه یافت و آخرین پیامبر از عرب برگزیده شد؟ نظر شما در این مورد چیست؟

به نظرما دراین شکل تحلیل کردن صحیح نیست. چون در باره نبوت حضرت محمد (ص) در کتب قبلی از جمله در خود تورات که به بنی اسرائل نازل شده است گزارش داده شده است.

به عنوان مثال به این بشارت توجه کنید:

“حضرت موسی(ع) به بنی اسرائیل فرمود: و خداوند به من گفت، آن چه گفت و نیکو گفت پیامبری را برای بنی اسرائیل از میان برادران ایشان مثل تو مبعوث خواهم کرد و کلام خود را به دهانش خواهم گذاشت و هر آنچه به او امر کنم به بنی اسرائیل خواهد گفت و هر کس که سخنان مرا که او به اسم من می گوید نشنود من از او مطالبه خواهم کرد” (.عهد عتیق، سفر تثنیه، ب ۱۸: ش ۱۹ و ۱۸)

آنچه مسلم است این بشارت در باره حضرت محمد(ص) است ، زیرا  تورات حضرت اسماعیل را برادر بنی اسرائیل معرفی کرده و پیامبری که از نسل اسماعیل مبعوث خواهد شد خاتم الانبیا حضرت محمد (ص) می باشد.

خداوند متعال در سوره اعراف ۱۵۷ در این مورد می فرماید:

الَّذِینَ یَتَّبِعُونَ الرَّسُولَ النَّبِیَّ الْأُمِّیَّ الَّذِی یَجِدُونَهُ مَکْتُوبًا عِنْدَهُمْ فِی التَّوْرَاهِ وَالْإِنْجِیلِ یَأْمُرُهُمْ بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَاهُمْ عَنِ الْمُنْکَرِ وَیُحِلُّ لَهُمُ الطَّیِّبَاتِ وَیُحَرِّمُ عَلَیْهِمُ الْخَبَائِثَ وَیَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالْأَغْلَالَ الَّتِی کَانَتْ عَلَیْهِمْ فَالَّذِینَ آمَنُوا بِهِ وَعَزَّرُوهُ وَنَصَرُوهُ وَاتَّبَعُوا النُّورَ الَّذِی أُنْزِلَ مَعَهُ أُولَئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ

همانان که از این فرستاده پیامبر امی که [نام] او را نزد خود در تورات و انجیل نوشته مى‏ یابند پیروى مى کنند [همان پیامبرى که] آنان را به کار پسندیده فرمان مى‏ دهد و از کار ناپسند باز مى دارد و براى آنان چیزهاى پاکیزه را حلال و چیزهاى ناپاک را بر ایشان حرام مى‏ گرداند و از [دوش] آنان قید و بندهایى را که بر ایشان بوده است برمى دارد پس کسانى که به او ایمان آوردند و بزرگش داشتند و یاریش کردند و نورى را که با او نازل شده است پیروى کردند آنان همان رستگارانند (اعراف ۱۵۷)

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş


 ملاحظات

 1. بسم الله الرحمن الرحیم
  استغفرالله
  والسلام علیکم
  سؤال در مورد تورات و انجیل؟
  و ضرب الله مثلا للذین آمنوا أمرأت فرعون اذ قالت رب “أبن” لی عندک بیتا فی الجنه و نجنی من القوم الظالمین سوره تحریم آیه ۱۲
  کلمه “أبن”در آیه مبارکه تحریم به معنی ساختن است بنابراین کلمه “أبن الله” در انجیل مقدس لقب حضرت عیسی(ع) از طرف خداوند ذوالجلال نازل شده و تغییر نشده است و به معنی “ساخت الله” است
  که تعبیر و برداشت نادرست از این کلمه باعث تحریف انجیل و تورات میشود!
  العیاذبالله استغفرالله سبحان الله الحمد الله لا اله الا الله و الله واحد احد
  نتیجه
  پس تورات و انجیل تحریف نشده اند بلکه زبان انسان تحریف شده است
  والسلام.

ابراز نظر  
نظر خود را درباره اين مطلب بيان کنيد *
 

شوهد 396 مرة/مرات