دين وفطرت
دوری از قران سبب پریشانی مسلمانان می باشد

دوری از قران سبب پریشانی مسلمانان می باشد

الله تعالی ذات حکیم و مقتدری است و تمام کارهای پروردگار سرشار از حکمت است. خداوند متعال حضرت آدم را از خاک آفرید و در او صفت تواضع و فروتنی قرار داد. الله تعالی حضرت آدم علیه‌السلام را وارد بهشت کرد و به او هشدار داد که مواظب وسوسه‌های شیطان باشد. اما از آنجایی که عادت شیطان آن است که انسان را در هنگام انجام عبادت می‌ترساند و او را به نافرمانی پروردگار ترغیب می‌دهد، حضرت آدم را نیز وسوسه کرد، به‌طوری‌که حضرت آدم و حوا به‌خاطر نافرمانی پروردگار به دنیا فرستاده شدند.
 حضرت آدم بعد از اینکه به دنیا فرستاده شد، دعای «ربنا ظلما أنفسنا…» را که الله تعالی به او تعلیم داده بود، خواند و مورد عفو و بخشش خداوند قرار گرفت. الله تعالی به حضرت آدم و حوا وعده داد که اگر شما و فرزندان‌تان از دین و شریعت الهی پیروی کنید مجددا به بهشت برمی‌گردید، اما اگر فردی از نسل شما از دین روگردانی کرد و از خواهشات نفسانی و وسوسه‌های شیطانی اتباع نمود در دنیا با زندگی تنگ و مشکلی دچار خواهد شد و در آخرت نیز مورد مؤاخذه پروردگار قرار می‌گیرد.
خداوند متعال دو راه هدایت و ضلالت را در مقابل انسان‌ها قرار داده است. پیامبران آمده‌اند و این دو راه را برای انسان‌ها تبیین کرده‌اند و به آنان توصیه کرده‌اند که سعادت و کامیابی دنیا و آخرت در اتباع از دستورات خداست. وقتی عقیده و اخلاق انسان‌ها بر مسیر صحیح قرار داشته باشد و حقو‌ق‌الله و حقو‌ق‌الناس را رعایت کنند به سعادت و کامیابی دنیا و آخرت می‌رسند و در روز قیامت به جایگاه اصلی خویش، یعنی بهشت برمی‌گردند. اما اگر از دستورات شریعت الهی سرپیچی کنند به شقاوت و بدبختی می‌رسند.
ایشان تاکید کردند: شکست و سرنگونی انسان در نافرمانی از دستورات پروردگار است. دلیل تمام پریشانی‌ها و مصیبت‌های مسلمانان در عرصه‌های مختلف دوری از دین و شریعت است. الله تعالی می‌فرماید هر کس از یاد من روگردانی کند زندگی را برای او تنگ می‌کنم و او را با چالش‌ها و مشکلات مواجه می‌گردانم. امروز جهان اسلام با مشکلات پیچیده و کم‌نظیری مواجه است و تمام این مشکلات به عملکرد مسلمانان برمی‌گردد و دلیل آن دوری از آموزه‌های قرآن است. در جامعه انواع گناه و جرم و جنایت و فساد عام شده است و مسلمانان در غفلت به‌سر می‌برند.
متاسفانه امروزه مسلمانان از دستورات و راهنمایی‌های قرآن عظیم‌الشأن و سیرت و سنت پاک و مقدس رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم فاصله گرفته‌اند. وقتی قرآن عظیم‌الشأن نازل شد زندگی مسلمانان صدر اسلام را متحول کرد و آنان را به درجات بالایی رساند. صحابه در اثر تعالیم قرآن و سنت به مجد و عزت رسیدند.
ا آیا شایسته است مسلمانانی که دو سرمایه بزرگ و ارزشمند مانند قرآن و سنت را در اختیار دارند، با بن‌بست مواجه شوند و مورد تحقیر و توهین قرار گیرند و آواره کشورهای اروپای شوند؟ تمام اختلافات، مشکلات اقتصادی، خشک‌سالی و سایر مشکلات عذاب‌های الهی هستند که بیداری مسلمانان را می‌طلبد. بنده هزاران بار به نام الله تعالی سوگند می‌خورم که اگر مسلمانان به قرآن و سنت برگردند تمام مشکلات جهان اسلام حل می‌شوند.
ما مسلمانان که باید امروز مشکلات جهان اسلام و مسایل شرق و غرب و اروپا را حل می‌کردیم، در مشکلات و چالش‌ها گرفتاریم و منتظریم آمریکا و روسیه و چین و دولت‌های شرقی و غربی بیایند مشکلات ما را حل کنند و در بین ما صلح و آشتی ایجاد نمایند، درحالی‌که کلید حل مشکلات جهان در دست ما مسلمانان است. من تعجب می‌‌کنم که چرا سران کشورهای اسلامی با یکدیگر فاصله دارند و در کنار یکدیگر نمی‌نشینند و مسایل جهان اسلام را حل نمی‌کنند؟!
من افسوس می‌خورم به حال آن کارشناسان و اندیشمندانی که راه حل مشکلات جهان اسلام را در غیر از بازگشت به اسلام می‌دانند. اگر بگویم آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها چیزی متوجه نمی‌شوند حرف گزافی نگفته‌ام. آنها مسیری را که برای مبارزه با تروریزم انتخاب کرده‌اند کاملا اشتباه است. این شیوه نه‌تنها تروریزم را از بین نمی‌برد بلکه سبب گسترش تروریزم و تشدید ناامنی می‌شود. ما قبلا از این تریبون کوچک‌مان نسبت به این موضوع هشدار داده‌ایم اما توجه نکردند و به وضعیت کنونی دچار شده‌اند.

 

ما را در فضای مجازی دنبال کنید

فتوا ها